کاردرمانی

کاردرمانی

گروه کاردرمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1366 با مدیریت سرکار خانم ژاندارک اقلیدی با گرفتن اولین دوره دانشجویان کارشناسی فعالیت خود را رسما آغاز نمود. امکان پذیرش دانشچو از سال 1385 در مقطع کارشناسی ارشد نیز فراهم گردید و در حال حاضر گروه کاردرمانی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

دسته بندی :‌ 14

 کاردرمانی بازوی توانمند تیم پزشکی-توانبخشی در درمان مشکالت جسمی، ذهنی و روانی اجتماعی است که میتواند جهت توانبخشی بیماران وارد عمل شده و از ناتوانی افراد جامعه جلوگیری کرده و آنها را به نقشهای فردی و اجتماعی شان بازگرداند.

کاردرمانی به دلیل نوع و گستردگی خدمات ، در سطح اولیه و پیشگیری نیز می تواند بطور موثر ارائه خدمت نماید. روز ۲۷ اکتبر توسط فدراسیون جهانی کاردرمانی ، به عنوان » روز جهانی کاردرمانی « انتخاب شده است.

گروه کاردرمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1366 با مدیریت سرکار خانم ژاندارک اقلیدی با گرفتن اولین دوره دانشجویان کارشناسی فعالیت خود را رسما آغاز نمود. امکان پذیرش دانشچو از سال 1385 در مقطع کارشناسی ارشد نیز فراهم گردید و در حال حاضر گروه کاردرمانی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. گروه کاردرمانی با داشتن کادر مجرب شامل دو دانشیار، 6 استادیار و 4 عضو غیر هیات علمی نقش به سزایی در تربیت نیروهای متخصص و ارایه خدمات درمانی با کیفیت دارد.

در حال حاضر با داشتن بخش های کاردرمانی متنوع در بیمارستان های دانشگاه ) بیمارستان لقمان، مفید، اختر، شهدای تجریش، پانزذه خرداد، طالقانی، امام حسین( امکان آموزش های تخصصی به فراگیران در زمینه neurorehab ،ارتوپدی، NICU ، روانپزشکی، توانبخشی شناختی و کودکان وجود دارد.

همچنین گروه با عقد تفاهم نامه با مراکز غیر بیمارستانی و مراکز خارج از دانشگاه ) مرکز جامع تکامل همایون و مرکز توانیاب و نظام مافی... ( و همکاری با خانه های سلامت جهت غربالگری توانسته است در فیلد ارائه خدمت نماید. اعضای گروه و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی موفق به انتشار مقالات علمی معتبر متعدد در مجلات داخلی و خارجی و چاپ کتاب در راستای برنامه درسی گردیده اند. بعلاوه داوری طرح های ارائه شده در بخش ارتباط با صنعت از دانشگاه شهید بهشتی و سایر دانشگاه ها، مشارکت فعال همکاران در کنگره های سالانه کاردرمانی و همایش های علوم شناختی و تکاملی، حضور همکاران گروه در بورد تخصصی کاردرمانی، داوری پایان نامه ها، طرح های پژوهشی و مقالات، مشارکت در تدوین درسنامه کاردرمانی، برگزاری وبینارها و برنامه های آموزش مداوم از دیگر فعالیت های اعضای گروه می باشد. از سال 2006 مدرک کارشناسی کاردرمانی این دانشگاه مورد قبول فدراسیون جهانی کاردرمانی )WFOT )است. قابل ذکراست که 72 کشور عضو فدراسیون جهانی کاردرمانی می باشند که در تمام این کشورها مدرک کاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معتبر است.

در حال حاضر مدیر گروه کاردرمانی سرکارخانم دکتر مینو کلانتری می باشند

 

اطلاعات جامع گروه کاردرمانی

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست